Sosyal Medya ve Sosyal İşleri 2014

Her yıl olduğu gibi ajansların, markaların bloggerlar için düzenlediği lansmanları, özel davetleri ve sosyal medya çalışmalarını ( 2010 – 2011 2012 – 2013) toparlamak istedim.

Davet edildiğim veya hatırlandığım blogger’lara yönelik etkinlikleri, çalışmaları ve lansman davetlerini gelin hep birlikte hatırlayalım 🙂

 

 

Hem güzel bir ajandanız olsun, hem de içini yazmasınız bile elimizde dursun, havası yeter ^^ diyerek duyurduğum Rakı Ajandası Zarakol İletişim aracılığıyla ulaştırıldı ve tüm yıl ana ajandam olarak elimden düşmedi 🙂

 

İndir.com yeni yılın ilk sürprizini yaptı ve kişiselleştirilen özel hediyelerini bize ulaştırdı.

 

Mutfağın Okulu Mutfak Sanatları Akademisine Zarakol İletişim aracılığıyla davet edildim ve harika bir gün geçirdim 🙂

Ziyaretim sonrasında 8 hafta boyunca 8 ayrı yemek kültürü deneyimi yaşadım ve sizlerle paylaştım.

 

Turkcell_fundalina

 

Turkcell’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü geleneksel hale gelen “Türkiye’yi Büyüten Kadın Liderler” Zirvesine davetliydim. Ülkemizin kadın gücünü görmek ve etkileşim kurmak harika bir deneyimdi. İz İletişim‘in katkılarıyla.

 

Türkiye’nin ilk kongre, toplantı ve etkinlik sektörü fuarı ACE of MICE ‘a Zarakol İletişim aracılığıyla davet edildim.

 

Türkiye’de cep telefonundan ilk kez “Alo” dediğimiz günün üzerinden tam 20 yıl geçti. Türkiye’nin ilk GSM operatörü Turkcell, 20. yaşını doldurdu. Bu özel geceye Turkcell Blog yazarı olarak ben de davet edildim.

 

309060_02

Türkiye’nin ilk Modern Konseptli Meyhanesi Safi’ye “306090 Meyhane Sohbetleri” için “Zarakol İletişim‘in katkılarıyla” davetliydim.

 

Kapalı alan etkileşim teknolojisi kullanan yeni uygulama Boni ile Zarakol İletişim‘in katkılarıyla tanıştım.

 

Korhan Bozkurt’un “Hoş çakal & Bir erkek vedası” isimli kitabı  0101 Digital’ tarafından bana ulaştırıldı.

 

 

HardRockCafeIstanbul

 

Hard Rock Cafe İstanbul açılışı özel bir parti ile yapıldı. Promedia davetiyle ben de bu özel gecedeydim.

 

İş seyahatleri ve tatil planları için ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda yardımcı olmak amacıyla hizmet veren platform Tripeca.com sürpriz hediyeleriyle beni gülümsetti 🙂 0101 Digital’ katkılarıyla…

 

LG Electronics, merakla beklenen amiral gemisi LG G3’ün tanıtımını özel bir gecede duyurdu.  Sodamedya Interactive davetiyle, ben de oradaydım.

 

ATouchMore

 

Acer’ın Tükiye’nin ilk Sosyal Medya İllüzyon Gösterisi bol sürprizli bir akşamda yapıldı. PRDepartment katkılarıyla.

 

Nivea Duşta Vücut Kremi’ni, UtopicFarm sayesinde deneyimleme şansı buldum.

 

Gnctrkcll Blogger Buluşması için özel bir gecede bir araya geldik. Turkcell Genç Segment Pazarlama Direktörü Bahar Uçanlar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gecede Gnctrkcll Dünyası Yeni Mobil Uygulamasını deneyimleme şansı bulduk. İz İletişim‘in katkılarıyla.

 

Hp_turkiye_004

Arkadaşlarımla birlikte “6 Blogger’ın gözünden İstanbul’un 6 gizli noktası” çalışması ile Time Out İstanbul’un Ağustos sayısında yer aldık. Marjinal İletişim‘in katkılarıyla.

 

2003 yılında kurulan Turkcell Gönüllüleri tarafından, biz büyüklerin çocukken oynadığı 78 sokak okuyunu “Hadi Çocuklar Sokağa” adı altında derlenerek ölümsüzleştirdi. İz İletişim‘in katkılarıyla.

 

20 yılı aşan deneyimi ile ulusal ve uluslararası kongre ve etkinlik organizasyon hizmeti veren Creativ, bunu bizlerle kutladı. 0101 Digital katkılarıyla.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi ve Turkcell teknolojiyle sanatı buluşturdu. Ben de oradaydım 🙂

 

Londra’da bugüne kadar 70 bin katılımcıyı ağırlayan The School of Life, Melburn, Paris ve Amsterdam’ın ardından İstanbul’da bir lansman davetiyle açıldı.

 

sezone14_0

Türkiye’nin ilk uluslararası SEO konferansı olan SEOZONE 2014’deydim.

 

Sony’nin amiral gemisi Xperia Z3 lansmanı yapıldı. Excel İletişim Danışmanlığı katkılarıyla. 

 

Eğlenceyi sporla birleştiren ClubSporium’un hediyelerini hala kullanıyorum. 0101 Digital katkılarıyla.

 

Sahi İstanbul lezzetleri ile tanışma fırsatı buldum.

 

Girişimcilerin fikirleriyle katılıp yatırımcılar ve alanında uzman kişilerle buluşma imkanı bulduğu uluslararası organizasyon Startup Live, Okalip Toplantı Keyfi ev sahipliğinde 2.defa İstanbul’da gerçekleşti.

 

Calibro

 

Türkiye’nin e-kitap okuyucusu Calibro ile yepyeni bir okuma deneyimi yaşamak üzere Blogger Lansmanı için Vera Yıldız Park’ta buluştuk.

 

BrandWeek 2014, birbirinden değerli konuşmacının ve markaların katılımıyla tamamlandı. Dijital Liderlerden biri seçildiğim etkinlik fayda doluydu.

 

BrandWeek2014___

 

Canlı yayını geri alabilme özelliği benzerlerinden farklı olarak yalnızca izlenmekte olan kanalla sınırlı olmayan ve birbirinden önemli yenilikler beraberinde getiren Turkcell TV Plus’ın lansmanına davetliydim. İz İletişim‘in katkılarıyla.

 

Ülkemizin yerel değerlerine sahip çıkan ve raflarında Coğrafi İşaretli Ürünlere yer veren Metro Toptancı MarketMutfak Dostları Derneği İşbirliğiyle “Anadolu’nun Lezzet Envanteri” adlı gastronomi ve kültür etkinliği düzenledi. Ben de oradaydım.

 

Birleşik Krallık Teknoloji Zivesi, Avrupa’nın en heyecan verici büyüme pazarlarından biri. Great kampanyası çerçevesinde düzenlenen bu zirveye ben de davetliydim. Ogilvy Public Relations katkılarıyla.

 

KAGİDER, kadın dayanışmasının fırsat eşitliği için ilk şart olduğuna inanıyor.

Bu sebeple  projelerinin 5N 1K’sını bizlerle paylaşmak ve KAGİDER’in öne çıkan projelerini daha detaylı anlatmak üzere biz kadın blogger’ları KAGİDER genel merkezine davet ettiler.

 

Mercedes-Benz Türkün Sosyal Sorumluluk Projesi “Her Kızımız Bir Yıldız’ ın 10. Yaşını kutlamak üzere Esma Sultan Yalısı’nda bir araya geldik. İz İletişim‘in katkılarıyla.

 

Nar Gourmet’nin, Sanayi Bakanlığı ve Ankara Üniversitesi katkılarıyla hayata geçirdiği Anadolu Zeytinyağları Projesi sonuç lansman yemeği, dün Nar Lokanta’da yapıldı. Ben de davetliler arasındaydım. Revolvia İletişim katkılarıyla.

 

MutfaktaSamsungVar

 

Yeni yılın gelmesine sayılı günler kala, en yaratıcı ve lezzetli yılbaşı yemeklerini birlikte hazırlamak için, Samsung Mutfak Ürünleri‘nin davetlisi olarak Mutfak Sanatları Akademisi’nde buluştuk. Cohn&Wolfe İletişim katkılarıyla.

 

Son olarak beyazperde.com a ve Warner Bros’a basın gösterim davetleri için teşekkür ediyorum.

 

 

Sosyal medya ve kendi açımdan oldukça verimli ve güzel çalışmalarla dolu bir yıl oldu… Bizlere güvenen ajanslara ve markalara teşekkür ediyor, 2015 yılında da hep birlikte çalışabilmenin umudunu taşıyorum.

 

 

  2Yorum

  1. Ramiz TAYFUR   •  

    Güzel bir değerlendirme yazısı olmuş. 2014 çok çabuk geçti ve bunu gerçekten fazlasıyla verimli geçirmişsiniz. Yazılarınıda büyük bir özveri ile yazıyorsunuz yakın takipçinizim.

    • fundalina fundalina   •     Yazar

      Çok teşekkürler 🙂 Mutlu bir yıl dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir